Linea Salsa

Linea salsa je latinsko-americký tanec s kořeny afrokubánského folklóru a moderními prvky jazzu.

Lektoři: Marian Grocký

 

Marián

Marián je předním instruktorem lineové salsy v Čechách. Jeho styl charakterizuje precizní technika vedení a kreativní tancování s ohledem na mnohovrstevnatou strukturu salsy. Kloubí NY style s tradičními kořeny afrokubánského folklóru a moderními vlivy (moderna,jazz). V jeho tanečním stylu se uplatňují znalosti afro-kubánských perkusí, na které hraje, společne s jedinečným vnímáním hudby, které si osvojil jako DJ. Během svého působení v taneční skupině S.E.C.S. vystupoval na řadě mezinárodních kongresů a nyní se věnuje choreografování vystoupení s latinsko-americkou tématikou. Ve volném čase se dále věnuje následujícím tancům: bachata, son, chacha, rumba cubana, zouk a kizomba.

Jako DJ se specializuje na oblast nejnovější salsa/mambo/timba tvorby a na raritní sběratelskou hudbu z období 60.-70. let (salsa dura).
Hráje nejen v českých i zahraničních klubech, ale i na mezinárodních salsa kongresech, kde si zahrál s nejlepšími světovými Djs jako El Chino, Mauri, Lubi, David La Clave ci Mafie Zouker.

Lektoři, u kterých se učil:
Eddie Torres – The Mambo King
Burju a Viktor – Hacha y Machete (Boston)
Frankie Martinez (New York)
SuperMario (Londýn)
Luis Vasquez a Melissa Fernandez (Los Angeles)
Johny Vasquez (Los Angeles)
Griselle Ponce (New Jersey)
Jazzy (Oslo)
Susana Montero (Londýn)
Neeraj Mascara (Ženeva)
Pedro Gomez (Řím)
Ania Chagowska (Varšava)
Angel Ortiz (New York)
Manuel Mascarell (Valencie)
taneční skupiny Tropical Gem (Miláno)
Kwenda Lima
Joao Roja
a mnoho dalších