Zouk je tanec, který pochází z Brazílie a vyznačuje se složitějšími krokovými variacemi.

 

Lektoři: Fernanda a Carlos da Silva

Kontakt: info@riodancestudio.cz

 

Carlos

Tanci jsem se začal intenzivně věnovat před dvaceti lety. Mezi první tance, ke kterým jsem našel lásku, patřil Brazilský Funk, Samba de Gafiera, Bolero a swinging Foxtrot. Po mnoha tanečních zkušenostech a vystoupeních jsem se rozhodnul svůj repertoár rozšířit také o salsu, bachatu, modernu a jazz.

V roce 2006 se mi naskytla příležitost se přestěhovat do České Republiky a šířit brazilskou kulturu tady v Praze. Společně se Sofií da Silva jsme zde otevřeli vůbec první brazilské taneční studio a začali vyučovat Zouk, Sambu de Gafiera, Karnevalovou Sambu, Salsu, Bolero, Tango a mnoho dalších dynamických i vášnivých brazilských tanců.

Od roku 2010 pořádám každoročně Pražský zoukový kongres (Prague Zouk Congress), který navštěvuje stále více příznivců brazilské kultury z celého světa. Každým rokem se zouku a sambě oddá na celý týden více než 700 tanečních nadšenců.

V roce 2012 jsem otevřel nové taneční studio, kterým prošlo více než 250 vracejících se studentů.

Kromě výuky ve vlastním studiu cestuji po spřízněných tanečních kongresech po celém světě jako lektor a vystupující. Ročně navštívím cca 40 světových tanečních kongresů.

V roce 2014 jsem dostal příležitost účastnit se celosvětového turné Brazouka. Turné jsem ukončil v prosinci 2014.

Fernanda

Svou taneční kariéru jsem odstartovala před deseti lety, kdy jsem se věnovala Sambě de Gafieře a Forru v Brazilii. Tanci jako takovému jsem propadla a začala jsem trénovat další tance jako Zouk, Bolero, Salsu, Tango, Modernu, Jazz a Swinging Foxtrot. Zanedlouho jsem dostala příležitost stát se členkou Brazil show v České Republice a od té doby doprovázím Carlose na vystoupeních, kurzech a světových turné.

Účastnila jsem se více než 40 světových tanečních kongresů, kde jsem působila jako instruktor, vystupující i organizátorka Prague Zouk Congress.

V roce 2014 jsem dostala příležitost účastnit se celosvětového turné Brazouka. Turné jsem ukončila v prosinci 2014.